Blog

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

   IMG_6037

W piątek w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Jest to niezwykle ważny dzień w życiu każdego dziecka.

 Uroczystość odbyła się w naszym przedszkolu w gronie zamkniętym, aby zaoszczędzić dzieciom dodatkowego stresu. Ale żeby nie było tak łatwo, dzieci musiały przejść test.

IMG_6063

Pierwszym zadaniem było zdejmowanie i zakładanie kapci na czas za wykonane zadanie dzieci zdobywały jeden punkt.

IMG_6048

Pasowanie na Przedszkolaka1

Kolejne ćwiczenie taniec w parach do piosenki z rytmiki „Nie chce Cię” oraz śpiewanie piosenki Angielskiej wybranej przez dzieci. Ich faworytem okazało się „Head, shoulders, knees, toe”.

IMG_6105

IMG_6038

IMG_6069

Pasowanie na Przedszkolaka2

Na koniec rozpoznawanie różnych smaków: soku z cytryny, miodu i ogórków kiszonych.

Pasowanie na Przedszkolaka3

Po zdaniu testu ciocia Justyna odczytała przysięgę przedszkolaka:

IMG_6139

 "My przedszkolaki obiecujemy: być od dziś grzecznymi, nie grymasić i nie szlochać, zawsze swoje ciocie kochać, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka, nauczymy się dziękować i porządnie się zachować od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami",

a na koniec zaczarowywała dzieci kredką, magiczne hasło brzmiało „Gdy kredką dotknę dzieciaka, zamienię go w przedszkolaka”.

Pasowanie na Przedszkolaka4

Pasowanie na Przedszkolaka5

Pasowanie na Przedszkolaka6

Cała uroczystość zakończyła się smakowitym poczęstunkiem, dzieci zdobyły odznakę dzielnego przedszkolaka i na prawdę udowodniły, że są godni tego miana.

IMG_6162

IMG_6161