Blog

MARZEC 2017

Marzec był dla nas bardzo pracowitym miesiącem. Większość dzieci wróciła już do przedszkola po odbytych chorobach, a zadań do wykonania czekał cały stos.

 

 

 

Miesiąc rozpoczęliśmy dbając o sprawność fizyczną i świętując dzień olimpijczyka. Poznaliśmy flagę olimpijska i jej znaczenie, niektóre dyscypliny olimpijskie, a na zakończenie Pan Kamil przygotował nam tor przeszkód. Korzystając z materiałów Makademii podczas dnia Kobiet dziewczynki mogły pobawić się klockami Grand Hotel, natomiast podczas dnia mężczyzn chłopcy składali zestaw ninjago. W marcu mieliśmy też kilka ładnych dni i kiedy tylko mogliśmy przebywaliśmy na świeżym powietrzu. Podczas kilku tych deszczowych dni ciocie nie pozwalały nam się nudzić, ciocia Ania wraz z nami przygotowała sałatkę jarzynową, którą później pałaszowaliśmy na podwieczorek. Na zajęciach z języka angielskiego poznawaliśmy dni tygodnia, co z tego że według nas po poniedziałku jest piątek 🙂 przecież każdy chce mieć szybciej dzień zabawek. Podczas spacerów odwiedzaliśmy naszą pobliską budowę oraz szukaliśmy oznak wiosny. Tuż przed nastaniem astronomicznej wiosny udało nam się znaleźć w ogródkach przebiśniegi i krokusy. W połowie marca przypada dzień dbania o higienę jamy ustnej i choć Pani z gabinetu nie mogła nas odwiedzić ciocie zadbały o to aby przekazać nam duży kawałek wiedzy. Dowiedzieliśmy się skąd ta próchnica i jak z nią walczyć a na koniec dokładnie wyszorowaliśmy zęby. W tym miesiącu mieliśmy też dwie wycieczki.

Pierwszą był wyjazd na warsztaty na uniwersytet fizyki. Tak poznaliśmy żywioł „Powietrze”, wykonaliśmy kilka eksperymentów, które możemy zrobić też w domu. Wykonaliśmy poduszkowce, ale bawiliśmy się też suszarką do włosów i piłeczkami ping-pong’owymi. Na zakończenie miesiąca założyliśmy uprawę kwiatów oraz warzyw oraz pojechaliśmy do teatru Kamienica.

Spektakl, był bardzo ciekawy i przezabawny, wychodziliśmy z tamtąd z boleściami brzucha od takiej ilości śmiechu. Uffff to już koniec miesiąca Marzec, teraz zapraszamy na kolejne atrakcje w Kwietniu 🙂