Blog

MAJ

 

Maj minął nam bardzo szybko, głównie pod znakiem klocków Lego Education oraz na zajęciach związanych z powietrzem. Nasze Skarby dowiedziały się jakie właściwości ma powietrze, że jest bezbarwne, bezwonne.

 

Później odwiedził nas Pan z instrumentami dętymi oraz saksofonem, wysłuchaliśmy koncertu na tym wspaniałym instrumencie, oraz zatańczyliśmy walca. W Maju obchodzone jest też święto trzech ogrodników oraz dzień niezapominajki, z tej okazji ciocia Sylwia zasadziła z motylkami i wróbelkami kwiatki, które mogli zabrać do domu. Całym przedszkolem wybraliśmy się na wycieczkę do muzeum etnograficznego, gdzie poznaliśmy historię powstania garnków. Sami zaś ulepiliśmy z modeliny małe garnuszki, które zabraliśmy do domu. W maju nasze ciocie zostały też przeszkolone z zakresu wykorzystania klocków Lego Education w nauce, oraz wzięły udział w konferencji na temat nowej podstawy programowej.

Świętowaliśmy Dzień Mamy, wykonaliśmy piękne laurki oraz korzystaliśmy bardzo dużo z słonecznej pogody. Do końca roku szkolnego został tylko miesiąc i zaczynamy wakacje 🙂